• Reklam
Devlet Mi? Sistem Mi?
Reklam
Ömer Faruk Teke

Ömer Faruk Teke

Devlet Mi? Sistem Mi?

17 Ağustos 2016 - 19:26

Meydanlardaki Vatan ve Ümmet Nöbeti bittiğine göre artık gerçekleri konuşabiliriz. Yazıya bir öz eleştiri ile başlamamız pekte uygunsuz olmaz sanırım. O halde neden buralara kadar geldik sorusunu irdeleyelim, bizler yani FETÖ ve benzeri gruplar tarafından İslamcı diye tabir edilen Müslümanlar, yıllarca devlet ve sistem ayrımını yapamayışımızın sebebinin çilesini çekiyoruz. Peki nedir bu devlet, sistem ayrımı. Müslümanlar olarak bizleri yıllar boyu ezen sistem miydi, devlet mi. Bu iki soru mühim çünkü FETÖ ve Ergenekonun devlet içinde bu kadar etkin ve kökleşmiş olmasının nedenlerinin başında geliyor.

Devlet mi, sistem mi? Müslüman olmak devlet ile iç içe yaşamayı yasaklıyor mu? Bu sorunun cevabı bizlere yıllarca yanlış öğretildi kendi vatanımızı devletimizi ele geçiren ve bunu kendi sistemleriyle kullanan Kemalist, Komünist, Fethullahçı ve benzeri tüm gruplar Müslümanlara eşit ve adaletle davranmadıkça bizim devleti onların sisteminden çıkarıp kendi sistemimizle  (İslam kurallarına göre) şekillendireceğimize, bu hain zihniyetlerin ekmeğine yağ süren hocalar tarafından bilerek veya bilmeyerek yıllardır devlet düşmanı olarak fikirler aşılanmaya çalışıldı.

Bu aşılanma hala da devam etmektedir, o konuya gelmeden önce bizim örnek aldığımız Rasulullah cihan devletini neden kurdu sorusuna bakmalı, devletin içerisinde olmanın önemini daha iyi anlamalıyız.

Biz genç Müslümanlar şimdi daha iyi anlıyoruz ki konferans konferans gezen, sohbet halkalarında koltuklarında oturan bacılar-abiler, hocalar yıllarca bizi yanıltmış. Sistemi kendi emellerine kullanıp Müslümanları ezen, haklarını vermeyen kişilere kızıp devlete küsmüşüz ve biz küstükçe onlar devlet için de sistemlerini daha köklü hale getirecek adamlarını devletin içine daha fazla yerleştirmiş.

Bir küçük misal vermek gerekirse ifade etmeliyiz ki, bu sistemde Müslüman çocuklarınızı okullara göndermeyin diyen bir (İslamcı) Hoca, sistemi kullananlar tarafından soruşturma yiyince veya hapis cezası alınca hemen başlıyor bu ülkede "müslüman hakimler savcılar nerede" demeye. Şimdi daha iyi anladık mı sistem ve devletin ayrımını?

Eğer ki siz sistemin yanlış olduğunu farkeder ve bu sistemin sonlanması için kendi sisteminizle (İslam sistemiyle) adam yetiştirir devletin kadrolarında görev almalarını sağlar iseniz  o zaman devletin baki oldugunu ve devletin sizi ezmediğini farkedersiniz.

Şehitlerin ve gazilerin tamamını inceyelim, hepsi imanlı insanlar. Ankara'da bir gazi anlatıyor, abdest alıp yatsı namazı için dışarı çıktım Kızılay'da tankları gördüm diyor. Başka bir görüntüde ise İBB'de darbecilere direnen halk süs havuzundan abdest alıyor. O gece bunun gibi yüzlerce yaşanmış örnek var. Hala bu durumda oraya gidenler için demokrasi için gittiler, onlar demokrasi şehidi oldu diyen İslamcı abi, hoca ve cemaatler var. Ey müslümanlar gözünüzü açın da iyi bakın o gün meydana çıkanların tamamı iman üzere çıktı ve bu yolda şehit olanlar iman üzere şehit, yaralananlar iman üzere gazi oldu. Kabul, o gün meydanlara çıkanlar ameli olarak belki zayıftılar ama sizler, bizler ne işe yarıyoruz? Bu durumda evde oturup çıkanlara laf atacak kadar basitleşeceginize dışarı çıkıp o insanlara yol gösterseydiniz sohbetlerde anlattığınız gibi ümmet için, vatan için, ezan için  önde gidenlerden olsaydınız ya! O gün Suriye direnişinde oldugu gibi gördük ki konuşanlar yine iş yapanlara, canlarını ortaya koyanlara laf atmaktan başka bir işle uğraşmıyor.

Teblig çalışması yapmak için 15 temmuz sonrasındaki nöbetlerden daha iyi bir zaman bulunamazdı. Çünkü oraya gelenlerin neredeyse tamamıyla rızası ve vatan için gelmişlerdi. Madem bu halkın ameli sıkıntılarını gidermek İslami bir hedefiniz vardı buyrun size fırsattı meydanlar. Meydanlarda konuşma yapan soytarıların imanlı şehitlerimize demokrasi şehidi demelerinden rahatsız iseniz çıkıp bir stand açıp gerçek şehitliği, gerçek ameli anlatsaydınız? Ne oldu da yapmadınız? Bir salon programına yüz milyarlar harcarken küçük bir platform kurup Rabia nöbetletinde bazı cemaatlerin yaptığı gibi alternatif nöbet üretmediniz.
Kusura bakmayınız sayın, büyük abiler ve cemaatler. Bu sınavda sınıfta kaldınız ve şuana kadar görüştüğüm insanların çoğu da artık sizin mektebinize itibarı kalmadı.

Son Yazılar