• Reklam
"Bugün Amerika'yı memnun etmek için İdlib'i gözden...
Reklam
Ayhan Altıntaş

Ayhan Altıntaş

"Bugün Amerika'yı memnun etmek için İdlib'i gözden çıkarmak"

11 Ağustos 2017 - 15:23

Ankara'dan İdlip için talihsiz açıklamalar geliyor ve uygulanan yanlış politikalar yüzünden Türkiye'nin geleceği tehlikeye atılıyor. Suriye'de Esed'e karşı direnen İran'a, Rusya'ya, Amerika'ya karşı direnen bir halk var ve bu halk zaman zaman terörist olmakla suçlanıyor maalesef. İdlip'teki grupların durumu IŞİD'ten çok çok farklı.

EĞER SURİYE'DE TERÖRDEN BAHSEDECEKSEK PKK'YA SİLAH VEREN, SURİYE'Yİ İŞGALE HAZIRLANAN AMERİKA TERÖRÜNDEN BAHSETMEMİZ GEREKİYOR.
HALEP'İ HAMA'YI HUMUS'U ŞAM'I YERLE BİR EDEN RUSYA TERÖRÜNDEN BAHSEDİLMESİ GEREKİYOR. İRAN'IN KARADA İŞGAL OLARAK AFGANİSTAN, PAKİSTAN, LÜBNAN, IRAK, İRAN'DAN GETİRDİGİ SÜNNİ DÜŞMANI Şİİ MİLİSLER'DEN BAHSETMEK GEREKİYOR.
 
Amerika istedi Rusya istedi diye Suriye'de bazı gurupları terör örgütü ilan edip vurulmasına izin verirsek yarın "Türkiye teröre destek veriyor" diye vurulduğu zaman bize yardım edecek kimse kalmayacak.

Bugün Suriye'ye yardım götüren kişiler, muhaliflere destek olanlar Nusra olarak gözaltına alınıyor. Olmayan, kapanan bir örgüte yardım etmekten!.. Anlıyoruz, "Türkiye teröre destek vermez" diye yapılıyor diyelim. Peki, bu insanların hayatı kararıyor, işleri bozuluyor, eşleri boşanıyor.. Bu vebali nasıl kaldıracaksınız?!

Amerika'nın PKK'ya binlerce tır silah yollamasına ses çıkartmayanlar Suriyeli muhaliflere yardım edenleri teröre yardım etti diyerek susturmaya ve sindirmeye çalışıyor.

Fularlı kızın annesi babası teröre destek verirken öldürülen kızları için terör örgütü propagandası yaparken Suriye'de PKK'yı ziyaret etmesine ses çıkarmayanlar maalesef Suriye'ye yardım götürenleri teröre destek veriyor zannı ile göz altına alıyor.

Bakınız bu şekilde Nusra vb. yapılara destek veriyor diye gözaltına aldığınız insanlar belki devlete küsmez ama Amerika'ya da bu şekilde şirin gözükemezsiniz.
Bugün Nusra ya da farklı yapılara destek verdi diye tutukladığınız, hakkında dosya hazırladığınız, yardımlarını engellediğiniz insanlar 15 temmuz'da en ön saftaydı. Şehid olanları gazi olanları var. Bugün bir hareket olsa gene Nusra ya da farklı bir yapıya destek verdi dediğiniz kişiler devlete küsmeden halkın yanında halkla beraber meydan da olacak.

Ankara Suriye'ye ve muhaliflere  bakış açısını gözden geçirmeli. Amerika, Rusya, İran bakışıyla değil kendi millî bakışıyla Suriye'ye bakmalı.

Bugün kararların yanlış verilmesi yarın geç kalınmasına sebep olacak. Acilen Ankara'da millî bir masa kurulmalı. Terör ve terörist kavramı değişmeli...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar